A4 Popup

Z przyjemnością informujemy, że nasza przychodnia bierze udział w szczepieniu przeciw koronawirusowi. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia od 18.01.2021 szczepimy pensjonariuszy DPS a od 25.01.2021 osoby, które skończyły 80 lat. Trzydziestu naszych Seniorów już dostało sms z datą i godziną szczepienia. Także osoby 70+ mogą się zapisywać do kolejki oczekujących (telefonicznie w rejestracji). Dla osób 60 + termin szczepienia może się niestety wydłużyć dlatego prosimy o cierpliwość, noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego.

all4web

Kontakt

NZOZ Świątnik Górne

 
Krakowska 2
32-040 Świątniki Górne

 

swiatnikimed@gmail.com
tel.: 12 270 48 99
tel.: 12 270 40 32
tel.: 789 189 397

 

Rejestracja od 8.00 do 16.30

Przygotowanie do badań analitycznych

Badanie krwi

W warunkach standardowych krew powinna być pobierana na czczo, chyba że lekarz zadecyduje inaczej. O fakcie zjedzenia posiłku lub przyjęcia leków należy poinformować pielęgniarkę pobierającą krew. Krew do badań laboratoryjnych powinna być pobierana w stanie spoczynku – należy przyjść kilka minut przed planowaną godziną pobrania krwi.

W celu otrzymania jak najbardziej wiarygodnych wyników krew na badanie powinna być pobierana w godzinach porannych.

W Naszej przychodni krew do badań pobierana jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach  8.00 - 9.00.

Wcześniej należy uzgodnić termin w rejestracji.

Badanie lipidogramu

Lipidogram to określenie wartości stężenia we krwi cholesterolu całkowitego, triglicerydów, cholesterolu HDL, cholesterolu LDL. Przed badaniem należy być na czczo przez 14 godzin. W dniu poprzedzającym badanie dieta powinna być lekkostrawna i niskotłuszczowa. Nie należy spożywać alkoholu ani wykonywać dużego wysiłku fizycznego.

Badanie ogólne moczu

Do badania najlepszy jest mocz pobrany rano, po przerwie nocnej (minimum 4 godz. od ostatniej mikcji). Po umyciu i osuszeniu zewnętrznych okolic moczowo-płciowych (w pochwie należy umieścić tampon lub gazik), do badania należy pobrać mocz ze "środkowego strumienia" tzn. pierwszą porcję oddajemy do toalety, następnie do pojemniczka ok. 150-200 ml i resztę do toalety. Próbkę należy jak najszybciej dostarczyć do badania. Mocz należy pobrać do specjalnie do tych celów przeznaczonego pojemnika jednorazowego użytku.

Badanie nie powinno być wykonywane w okresie miesiączkowania oraz w pierwszych trzech dniach po zakończeniu miesiączki.

Test obciążenia glukozą

To badanie wykonywane jest w każdą środę o godz. 07:30.

Do badania należy przynieść glukozę 75 g, być na czczo i pozostać w przychodni przez 2 godziny.

realizacja: stronylekarzy.eu i e/kreacje.pl